Haz 142010
 

Eric Clapton & Steve Winwood - Kuruçeşme Arena - İstanbul Konseri - 13 Haziran 2010

“Layla
Tek başına kaldığında ne yapacaksın
Kimse seninle birlikte değilken
Çok uzun zamandan beri kaçıyorsun ve saklanıyorsun
Biliyorsun bu, senin aptal gururun
Layla, sana yalvarıyorum Layla,
yalvarıyorum, sevgilim lütfen
Layla, sevgilim şu endişelerimi dindirmeyecek misin
Seni teselli etmeye çalıştım
O eski adamın seni üzdüğünde
Aptal gibi, sana aşık oldum
Tüm hayatımı alt üst ettin
En doğru kararı verelim
Ben sonunda çıldırmadan önce
Ne olur hiç bir zaman bir yol bulamayacağız deme
Ve tüm aşkımın boş, faydasız olduğunu söyleme bana”

/ Eric Clapton- Layla’dan

13 Haziran 2010 gecesi İstanbul Kuruçeşme Arena’da tarihi bir blues şölenine tanık olduk. Organizasyon firmanın ve seyircinin “eskisi” gibi olmadığı konserde yaş ortalamasının yüksek olmasına ve kalabalıklığa rağmen seyirci coşkusunu sahneye akıtamadı. Tüm bunlara karşın Eric Clapton ve Steve Winwood 21:15 civarlarında başladığı konserde 2,5 saat aralıksız olarak “mest” ettiler.Davulda Steve Gadd, Basta Willie Weeks, Klavye’de Chris Stainton’un sesin tüm ayrıntı tonlarında yaptığı katkılar ve sololar ise tarifsizdi.

Eric Clapton & Steve Winwood - Kuruçeşme Arena - İstanbul Konseri - 13 Haziran 2010

Eric Clapton & Steve Winwood - Kuruçeşme Arena - İstanbul Konseri - 13 Haziran 2010

Kuruçeşme Arena’nın boğazdaki ambiyansıyla İstanbul’un güzellikleri arasında bu tarihe Gimme Some Lovin, Mindland Maniac, Cocain,Layla, Gimme Some Lovin , Crossroads ,Voodo Chile, georgia on my mind, Can’t find my way home gibi şarkılara canlı eşlik etmenin mutluluğuna vardık.

Eğer kaçırdıysanız konser videolarımı ve tarihi blues gecesini aşağıdan izleyebilirsiniz:
If you enjoyed this post, please consider leaving a comment or subscribing to the RSS feed to have future articles delivered to your feed reader.

  2 Responses to “Tarihi bir blues gecesine doyduk: Eric Clapton & Steve Winwood – Kuruçeşme Arena – İstanbul Konseri – 13 Haziran 2010 Notları ve Videoları”

  1. Sayın Başoğlu
    Eric Clapton konser görüntüleri blog sayfanızda ulaşılamıyor, youtube da ise 24. saniyeden sonra ses yok. Rapidshare’e yükleyerek link vermeniz mümkün mü?

  2. Merhaba, uyarınız için teşekkürler ancak konser görüntüleri şu an bir çok farklı browser/bilgisayar/lokasyon’da videoların youtube izni olduğu sürece izlenebiliyor, youtube’da da öyle. Acaba teknik bir problem mi yaşıyorsunuz veya hangi videoda problem yaşıyorsunuz, bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Kapat